Otevřeno

  1. Úterý: 9.00 – 11.30 | 12.00 – 18.00
  2. Středa: 9.00 – 11.30 | 12.00 – 18.00
  3. Čtvrtek: 9.00 – 11.30 | 12.00 – 18.00

Čas internetu pro veřejnost

 

Můj účet:

Aktuálně

Upravená provozní doba Městské knihovny v prosinci 2013 a lednu 2014

21. 11. 2013

Vaše knihovnice Vám přejí klidné a spokojené vánoční svátky s novou knihou pod stromečkem. Těšíme se na vaši návštěvu po Novém roce.

Pátek

20. 12.2013

7:00 - 11:30

12:00 – 14.30

Pondělí

23.12.2013 -  Středa 1. 1. 2014

zavřeno

 

Čtvrtek

2.1. 2014

7:00 - 11:30

12:00 - 18:00

Pátek

3.1. 2014

7:00 - 11:30

12:00 – 14.30

nahoru


3. beseda s Veverkami ze školky

21. 11. 2013

Potřetí jsme se sešli 14. listopadu a povídali jsme si o básničkách. Ale moc vzdělávací a vážné to nebylo, to bychom se nudili.

Povídali jsme si tedynejdříve o básničkách a pak jsme si vyrobili na místě improvizované divadlo. S oponou, kulisáky, paní inspicientkou se zvonečkem, herci, a také s hledištěm a diváky v několika řadách. Děti se v rolích střídaly a každé muselo zvládnout opět několik, po sobě jdoucích a na sebe vzájemně navazujících, dílčích úkonů. Bylo to skvělé, i díky paní učitelce, která pomáhala. A děti se mimochodem také přiučily, jak se chovat v hledišti divadla, odcházíte-li z obsazené řady sedadel ven.

A potom jsme si hráli na houbaře. Na hřbetě každé knihy, úplně nahoře, máme nalepený malý obrázek, symbol, který vyjadřuje ve zkratce téma knihy. Pohádka korunka, horor sekáček apod. Napadlo mě, že knihovna je vlastně takový les plný různých hub – knih a donesla jsem do práce dva houbařské koše. Za odměnu je vyfasovaly dvě nejčipernější veverky a vyrazily hledat houby – knihy se symbolem poezie. Nemuseli chodit daleko, aby se v hlubokém lese neztratily, stačilo je poslat po jeho okraji. Jednoho houbaře zleva a druhého zprava. Teoreticky a prakticky se oba sešli u regálu, kde máme poezii vyčleněnou. Jeden z nich byl však velmi vnímavý a objevil i cestou knihy, kde byly symboly dva. Pohádky a současně i básničky.

Těšíme se na další besedu, bude vánoční. Ještě jsme nedomysleli přesně jak na to, ale budeme možná improvizovat příběh narození Ježíška. Už si troufáme… a protože cyklus besed se školkou je pro nás novinkou, zmiňuji se o každé jejich návštěvě.


Improvizované divadlo. Opona je také průsvitná, aby bylo vidět, jak se herci připravují – upravují na produkci. Poté dali znamení inspicientce, ta 3x zazvonila a oponáři otevřeli oponu.


Oponáři, herci a inspicientka se zvonečkem, na sedačce vidíte vstupenku


Zde vystupuje zpívající čtveřice. Oponáři a inspicientka se vystřídali


Dva houbaři se svými „úlovky“


Karolínka a Mareček – další Veverky, které bych si měla zapamatovat jménem

Více fotek na rajčeti ...

nahoru


2. beseda s Veverkami ze školky

8. 11. 2013

Další beseda s Veverkami se konala týden před volbami, 22.10.2013, a tak jsme si s dětmi také zavolili. Volili jsme, jakou pohádku o žabáku Kvakovi a ropušáku Žbluňkovi budeme předčítat. Každý volič dostal od pošťáka svou modrou obálku se symbolem koláče a dopisem a za plentou se rozhodl jestli zvolí to či ono.


Volby v knihovně


Počítáme hlasy

Volby dopadly dobře, po sčítání byl zjištěn pouze jeden neplatný hlas! A vyhrála pohádka Psaní.
Každou besedu bych si měla zapamatovat jména Veverek, kteří vyhrají nějakou soutěž. A koncem roku bych měla všechny Veverky pojmenovat. Po druhé besedě jich znám jménem již pět!

Tomášek, Sárinka a Lukáš


Zuzanka a Šimon

A na závěr si prohlédněte kresby knihovnických skřítků, které děti nakreslily v mateřské škole a paní učitelka Netolická z nich vytvořila dva velkoplošné obrazy.

A jaká jména děti skřítkům vymyslely??

Knihovníček
Baruška
Lezedoknížek
Všudybýlek
Zlobiváček
Dájinka
Pořádníček
Koktálek
Všeználek
Brouček. Čepička
Bambulka
Smíšek
Chichotálek
Breptálek
Nepořádníček
Vtipálek
Strašidýlek
Bábovka

No, a co myslíte? Jak jsme skřítka pojmenovali? Nevíme jak vám, ale nám se nejvíc líbil Knihovníček, a na tom jsme se shodli i bez hlasování.

nahoru


9. Knihovnická olympiáda – 21. října 2013

25. 10. 2013

Soutěžní akce pro starší děti školou povinné obou základních škol ve Skutči. Knihovnická olympiáda byla tentokrát zaměřena na rétoriku, umění slova a přednesu. Tradičně se hledaly a nacházely knihy z katalogu a tradiční pexeso obsahovalo podobizny herců spolu s jejich jmény.

Z ostatních soutěží můžeme jmenovat hlavní a velice zajímavou disciplinu, kde děti poznávaly hlasy herců a hereček a přiřazovaly je k jejich fotografiím. K dispozici měly indicie a kdo věděl příjmení a jméno, dostal body navíc. Navzdory naši skepsi si soutěžící vedli skvěle.

Také s ostatními úkoly si všichni poradili, i když jsme letos zvolili úkoly spíše zajímavé než náročné na kreativitu (jazykolamy, určování evropských jazyků podle krátkého úsloví, rozpoznávání piktogramů přísloví). A výtvarný úkol byl též docela snadný – piktogram přísloví nakreslit tak, aby kolega z dvojice poznal, o jaké přísloví se jedná.

Za tu letošní „jednoduchost“ jsme byli některými tradičními účastníky olympiád mírně pokáráni. Poprvé se nám totiž podařilo průběžně sečíst během soutěže všechny výsledky a tak jsme si v závěrečném posezení mohli o všem popovídat, celou olympiádu zpětně probrat a oznámit „nanečisto“ vítěze. Děkujeme panu učiteli Štěpánu Doležalovi za skvělou spolupráci, jako vždy, tradičně. Olympiáda bez něho by nebyla tou pravou olympiádou.

9. Knihovnická olympiáda 2013, podzim - výsledky

6. Kristýna Burešová – Jan Findejs 52 bodů 1.místo
4. Barbora Nováková – Michaela Filáčková 49 bodů 2.místo
9. Zuzana Svárovská – Eliška Paurová 45 bodů 3.místo
7. Klára Machačová – Lucie Švadlenková 44 bodů 4.místo
1. Jaroslav Kopřiva – Jana Kotvasová 43 bodů 5.místo
2. Denisa Flídrová – Barbora Chalupníková 41 bodů 6.místo
10. Natálie Vašulínová – Debora Dopisová 39 bodů 7.místo
8. Ondřej Faltys – Michal Hiesböck 25 bodů 8.místo
3. Nikol Hegrová – Eliška Ceralová 24 bodů 9.místo
5. Barbora Ptáčková – Josef Jaroš 16 bodů 10.místo

 

1.

2.

3.

4.

5.

6.

více fotek z akce na rajčeti

Dokumenty z Olympiády:

Olympiáda 2013 podzim plakát
Seznam disciplin
Knihovnická olympiáda 2012 výsledky jednotlivých disciplin
Jazykolamy
Piktogramy
Poznej evropské jazyky
 

nahoru


Cyklus besed s Veverkami z MŠ Osady Ležáků

2. 10. 2013

Paní učitelka Ludmila Netolická přišla s nápadem, že bychom se se staršími dětmi – Veverkami, mohli setkávat v knihovně častěji než jen jednou za rok. V MŠ se totiž rozhodli propagovat akci Celé Česko čte dětem, a tak se budeme vídat společně každý měsíc a možná se paní knihovnice vypraví i do školky.
Dnešní beseda se nesla pod názvem Veselé skřítkování, a seznámili jsme se s knihovnou a knihovnickým skřítkem, který je velmi zlobivý. Celým rokem nás spolu s ním budou provázet i dva žabáci – Kvak a Žbluňk. Pardon, Žbluňk je ropušák. Přečetli jsme si jejich první podzimní příhodu o kamarádství a spadaném listí, které se musí pohrabat a těšíme se na další setkání. Máme všichni nějaké úkoly do příště, ale to hravě do 22. října zvládneme.

… Více fotek na rajčeti:
http://zuzi58.rajce.idnes.cz/Beseda_s_Veverkami_MS_Osady_Lezaku

 

nahoru


Pasování třeťáčků na Rytíře Řádu čtenářského

2. 10. 2013

A opět jsme pasovali! Pasování třetí třídy ZŠ Komenského proběhlo v pátek, 27. září, na obvyklém místě, v městské obřadní síni. Jako vždy přinášíme několik fotografií:

 … A kdo chce vidět více, může navštívit fotogalerii této akce na rajčeti:
http://zuzi58.rajce.idnes.cz/Pasovani_2013_3._tr._ZS_Komenskeho/

nahoru


A je vymalováno!

2. 9. 2013

Vážení čtenáři registrovaní i ti budoucí, po dvouměsíční odstávce knihovny máme opět otevřeno a jsme připraveni vás přivítat ve vylepšených prostorách – v celé budově máme natřeny okenní rámy, a v oddělení dospělých nové omítky, záclony a vymalováno. A v„naučkách“ obou odděleních nové rozřaďovače. Změny možná nenápadné, ale potřebné. Máme ze zkulturněného prostředí radost, jistě je oceníte i vy.

Těšíme se na vaši návštěvu.

nahoru


Červenec a srpen 2013 – Knihovna komplet uzavřena

30. 6. 2013

Městská knihovna upozorňuje, že z důvodu rekonstrukce oddělení pro dospělé a revize knihovního fondu bude od 1.7. - 30.8.2013 uzavřena. Přijďte si v červnu vybrat dostatečnou zásobu knížek a časopisů na prázdniny, výpůjční doba bude prodloužena až do září.

nahoru


Pasování prvňáčků na Rytíře Řádu čtenářského

30. 6. 2013

Rok se s rokem sešel a opět k nám zavítal pan král Písmenkové říše se svým panošem. Aktuálně přinášíme zatím 3 vybrané snímky na dokreslení atmosféry a odkaz na fotografie ze všech tří PASOVÁNÍ:

Pasování ZŠ Komenského Skuteč
Pasování ZŠ Smetanova Skuteč 1.A
Pasování ZŠ Smetanova Skuteč 1.B

nahoru


Dílnička s knihvazačem Jardou Těsnohlídkem

12. 6. 2013

Na dnešní den 12. června jsme pozvali pana knihvazače Jardu. Ačkoli ho bolelo po víkendu v zádech, přijel a dílničku uskutečnil. Vázala se kniha básní, kterou napsali a ilustrovali třeťáci. Ale protože už loni jednu knihu napsali a také „svázali“, věnovali dílničku oběma prvním třídám ZŠ Smetanova.
Bylo nás hodně a knihoivna by nám nestačila. Proto jsme se uchýlili do školní družiny, ale nevím nevím zda to bylo šťastné řešení. Akustika v tomto prostoru nebyla ideální. Ale i tak se dílnička vydařila a v jednu chvíli se nás zde sešlo více jak šedesát, protože se přišli podívat i třeťáci, kterým kniha poezie bude patřit.


Knihař Jarda Těsnohlídek


Jó, knihař, ten tvrdej chleba má... musí znát předsádku, knižní blok, kapitálek, distanc atd...


Přišli se podívat i autoři knihy, třeťáci


Jarda vymyslel krásnou obálku


Velikost knihy naší knihy Jardu nepotěšila, ale přežil to


S Jardou se chce vyfotit každý!


Výrobky z Jardovy dílny

Témata básní a jejich autoři
Texty básní 
Více fotek na rajčeti

nahoru


Tomu neuvěříte! A přece se to stalo..

12. 6. 2013

Knížka pro prvňáčka na druhý pokus
Obvykle se to nestává, ale prvňáčkům z „Horní“ školy se to povedlo! Zapomněli přijít na slavnostní předání knížek pro prvňáčka do muzea. Ale naštěstí jsme to všichni vzali s humorem a smluvili se na zítra. To jsme si oddechli, že bylo v muzeu volno!

A tak se rozdávalo na druhý pokus a věřte, že se to naše slavnostní setkání povedlo. Neplánované recitování a zpívání, hraní na klavír a zpívání s paní učitelkou u klavíru .. to vše bylo velmi příjemné a inspirující. Podívejte se na fotky. Ty skupinové si můžete rozkliknout na velké a všimněte si plakátu, kterým po vzoru profesora Putny zdravíme Národní knihovnu. Teď to zkrátka frčí a my nemůžeme být pozadu.


Soutěžíme v abecedě


Recitace, mimo soutěž


Soutěžně přednášíme z nové knížky


Holky jsou zatím šikovnější


Jak tohle dopadne..


Neplánovaná, ale velmi jímavá chvilka


Posluchači ani nedutají


Tohle jsme také neplánovali..


Ano, že se tu bude hrát na klavír, tak s tím nikdo nepočítal...


Malé proslovy


Rozdávají se knížky, konečně!!


Nejde nevydržet, musí se prolistovat!


Skutečské děti zdraví Národní knihovnu poprvé


Skutečské děti zdraví Národní knihovnu podruhé

nahoru


Knížka pro prvňáčka – slavnostní předávání knížek

7. 6. 2013

Díky SKIPu  (Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky) jsme dnes, tj. 7. června, mohli předat skutečským prvňáčkům ZŠ Smetanova Skuteč knížku básníka Radka Malého Všelijaké básničky pro kluky a holčičky s ilustracemi Alžběty Skálové. A že to byla akce velmi slavnostní a veselá, to si piště. Knížky se předávaly až na závěr akce; mezitím se jemně soutěžilo, učitelky Jana a Gábina se rozdováděly a knihovnice Zdenka představila dětem autora knihy a paní ilustrátorku. Porota Eliška a Iva rozhodly, že je to nerozhodně a zatleskaly jsme si. A nakonec za velkého jásotu došlo k rozdávání knížek!

 


Skutečské děti zdraví Národní knihovnu

nahoru


Honzíkova cesta a Bohumil Říha – beseda pro druháky ZŠ Smetanova

7. 6. 2013

Bohumil Říha poprvé! Narodil se v rodině vesnického kováře a zemřel na zámku v Dobříši.

Věděli jste to? A jako jediný český spisovatel pro děti dostal v roce 1980 prestižní ocenění mezinárodní Medaile Hanse Christiana Andersena. To a ještě více se mohly dovědět druháci v knihovně 5. června. Ale hlavně přišly soutěžit. Prověřit své znalosti v zapeklitém testu o knize Honzíkova cesta.


Knihy Bohumila Říhy z naší knihovny


Tabule před besedou


Časová osa života Bohumila Říhy


Za chvíli to vypukne


Skřítek schoval testy


6. Našel se skřítek!


Zapeklitý test 1


Zapeklitý test 2


Tabule po besedě

nahoru


Marek Šolmes Srazil a květinové děti

23. 5. 2013

POZOR!!! VIDEO!!!
Hipíci existují, kdo by to řek! Dnes, 23. května roku 2013 jsme se stali v kulturním klubu svědky toho, že hipíci nevymřeli a ani se na to nechystají. Jeden z nich k nám totiž zavítal. Poznali jsme ho podle jeho batikovaného trika, hipísáckého symbolu, džín, korálků, delších vlasů a hlavně… je to velký pohodář s úsměvem na tváři. Ano, navštívil nás Marek Šolmes Srazil, co napsal knížku pohádek pro děti a také si ji sám skromně ilustroval. Ale vystačí si.

Dvě besedy pro prvňáky obou základních škol se uskutečnily netradičně ve velkém sále klubu a hrálo se, zpívalo a soutěžilo jak o život.

 
Nálada byla jako na květinovém mejdanu, pan Šolmes si okamžitě děti získal a rozdováděl je jaksepatří. Pověst, která ho předcházela nelhala. Je skvělý! A tak pár fotek a BONUS – video s Šolmesovou japonskou rozcvičkou:

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
“Šolmesova japonská rozcvička” je nejlepší pro zdraví! Doma, v práci, ve škole – vás na nohy postaví. Doporučuje Marek Šolmes Srazil a děti ze Skutče.

 
Více fotek na rajčeti: ZŠ Smetanova, ZŠ Komenského

nahoru


MAŠINKY jedou!!

9. 5. 2013

S panem Alešem Markem a jeho „mašinkami“ se setkali tehdejší prvňáčci už loni. Pan Marek nám nabídl interaktivní představení o mašince Tomášovi a jeho kamarádech a my jsme tehdy nezaváhali a kývli jsme. A udělali jsme dobře.
Dvě besedy se uskutečnily v městském muzeu a shodli jsme se. Besedy se vydařily. S panem Markem, který je mimochodem tělesně postižený, a to není nepodstatná informace, se děti sžily velmi rychle a jakékoli bariéry vzápětí zmizely. Mašinky to vyhrály na celé čáře.

Letos přichází pan Marek s novou inscenací: Lokomotiva Tomáš a horký letní den. Premiéru jsme měli v knihovně v pátek, 3. května 2013, s MŠ ze Žďárce u Skutče.

Oproti předpokladům (spočítali jsme děti podle fotografie a bylo jich 12), se dostavilo dětí 22, ale i tak se to zvládlo a dobře dopadlo. Vždy je zezačátku trochu tréma a obava, ale snad je to v pořádku a jinak to nejde..

Další 3 besedy uskutečníme s panem Markem a jeho mašinkami v květnu, v rámci projektu Knížka pro prvňáčka a v jednání je představení pro MŠ v Předhradí.

Atmosféru besedy pro MŠ Žďárec u Skutče vám přiblíží fotografie:


Nemrač se, Každý přece vyhrát nemůže.

nahoru


Beseda o Josefu Čapkovi a Povídání pejskovi a kočičce s bonusem

30. 4. 2013

Třeťáci ZŠ Smetanova dočetli Povídání o pejskovi a kočičce a 18. dubna přišli s paní učitelkou Zdenou Sochorovou do knihovny na besedu o Josefu Čapkovi a také se nechat prověřit, jak dobře knížku přečetli a jestli si z ní něco pamatují. K tomu všemu nakonec došlo, ale než k tomu došlo, dostali jsme velmi zajímavý bonus jako dárek: Sára Bohatá nám všem zarecitovala. totiž ...

V úterý 9.4. proběhlo v Pardubicích Krajské kolo recitátorské soutěže. A ZŠ Smetanova ve Skutči v něm měla také zastoupení. Sára Bohatá, žákyně 2.třídy, postoupila do tohoto kola z 1.místa okresní soutěže. Pro svůj přednes si připravila úryvek z knížky Astrid Lindgrenové Děti z Bullerbynu. A vyhrála. Na fotografiích z besedy je kromě Sáry i Tomáš Vrabec, další účastník soutěže, který se nám předvedl básní od Michala Černíka. Nevyhrál sice, ale i účast je velmi důležitá!!


Není to snadné...


Sára v akci


Sešlo se nám mnoho lepidel, někdo se pojistil i třemi kousky


Zdenka Sochorová, Sára a Tomáš

Více fotek z besedy na rajčeti:

nahoru


Jaká je nejhezčí noc v roce?? – no přece Noc s Andersenem!

26. 4. 2013

Netradičně v pátek 19. dubna jsme již poosmé nocovali v knihovně s Andersenem. Nebo to safra už bylo pojedenácté? Jak se to vezme. Předloni jsme totiž pro velký zájem s Andersenem spali 3x… Ale držme se raději prvního údaje, ať v tom číslování nenastane časem chaos.

Andersen 2013 byl divadelní a také jsme se počase vrátili k prapůvodci této Noci, pohádkáři Andersenovi, a jeho životu.

Soutěže a autorské divadelní skeče provozované účastníky Noci, tentokrát výlučně čtenáři knihovny (s tolerovanými výjimkami), byly zpestřeny návštěvou městského muzea. Na jeho komorním pódiu se vystřídala všechna herecká dua (v jednom případě trio) se svými divadelními kreacemi, které oceňovali známkymi od 1 do 5 ostatní konkurenční herci zasednuvší v hledišti.

Nekonvenční překvapení nám připravil ředitel muzea Libor Aksler, který se po skončení pracovní části programu představil v roli kata se všímvšudy. Tedy mimopracovně, popravy ani mučení neprováděl, ač měl vše při ruce a k dispozici. Jeho emotivní promluvy zněly velmi autenticky a nakonec jsme se s ním vyfotografovali u jeho nejoblíbenějšího exponátu výstavy Zločin a trest na Skutečsku kterou mimochodem můžete navštívit do 15. května tohoto roku.

Po návratu do knihovny jsme se navečeřeli (studený bufet s teplým čajem), pokračovali v soutěžích a před usnutím jsme si povídali za tmy malé horory ze života. To se potom spalo!!!
Ráno bylo obvyklé a podobné všem andersenovským ránům. Balení, snídaně a příchod rodičů pro nocležníky. Tak zase příště na šťastnou nashledanou „anderseni a andersenky“……

Novinový článek ze Smetanovin ZŠ Smetanova Skuteč, autor Štěpán Doležal

Fota z akce:

Dokumenty z akce:

Seznam účastníků
Prezentace Andersenův život
Prezentace Světoví dramatici
Pohádkové události (témata – pantomima)
Soutěžní testy (přesmyčky autorů divadelních her a divadelní „odborka“)
Slova (5 náhodně vytažených slov tvoří základ vaší jednoaktovky)
Pamětní kartička na zalaminování (s místem pro jméno účastníka)
Plakát Noci 2013

nahoru


Již druhá!! autorská kniha se třeťáky ZŠ Smetanova Skuteč – 8. 4. 2013

12. 4. 2013

Po Kamilovi přicházejí na řadu básničky! Na podzim jsme při besedě o básničkách vylosovali témata, doma stvořili básně a hned v pondělí, po mém návratu z dovolené, jsme se sešli netradičně ve škole a tvořili jsme stránky básničkové knihy. Máme v plánu ji nechat svázat, ale protože třeťáci již knihu vázali, podstoupí lekci vazby prvňákům. Snad se s panem Těsnohlídkem, knihvazačem z Havlíčkova Brodu, domluvíme…

nahoru


Mateřské školky v knihovně / březen 2013

12. 4. 2013

V měsíci březnu navštívili městskou knihovnu postupně Veverky, Koťátka, Sluníčka, Medvídci a Krtečci. Besedy patřily k nejhezčím a nechyběl při nich ani vykutálený knihovnický skřítek, který nám vypudil pohádkové postavičky do strašidelné jeskyně. Děti pomohly postavičky vysvobodit, umístit je zpátky do knížek a jednoho skřítka si medvídci nakonec odnesli s sebou do školky, aby jim hlídal jejich knihovničku. Vymysleli pro něho jméno KNIHOVNÍČEK a jeho fotku přikládáme.

nahoru


Probíhající projekt: Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka 2013 / září 2012 - březen 2013

12. 4. 2013

SKIP ČR vyhlašuje pátý ročník projektu na podporu čtenářské gramotnosti Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka. Cílem projektu je rozvoj čtenářských návyků žáků již od prvního ročníku školní docházky. Do projektu přihlašuje letošní žáky prvních tříd základních škol veřejná knihovna ve spolupráci se školami v místě působnosti knihovny. Veřejná knihovna musí být institucionálním členem SKIP ČR.

Knihovna, která žáky do projektu přihlašuje, s nimi pracuje nad rámec obvyklých knihovnických činností. V období od prosince 2012 do května 2013 připraví pro prvňáky nejméně jednu návštěvu knihovny a uspořádá další akce vedoucí k rozvoji zájmu o četbu (společná čtení, besedy s tvůrci knih, výstav apod.)
Odměnou za úspěšné absolvování projektu je pro děti knížka pro prvňáčka, původní česká novinka, která byla napsána a ilustrována výhradně pro účastníky projektu a kterou nelze v běžné knihkupecké síti minimálně tři roky koupit. Ve školním roce 2012/2013 je to kniha básníka Radka Malého Všelijaké básničky pro kluky a holčičky s ilustracemi Alžběty Skálové.
Tak říká zpráva z webu SKIP. Také naše knihovna se do projektu zapojila a začali jsme s besedami s prvňáčky hned od začátku školního roku, na leden jsme nečekali. Máme za sebou několik setkání a mnohé nás ještě čeká – třeba beseda s Markem Šolmesem Srazilem, představení pana marka O mašinkách,slavnostní rozdávání knížek a Pasování.

Zatím se podívejte na některé fotky. Do projektu jsou zapojeny 3 první třídy z obou základních škol. Ze ZŠ Komenského třída paní učitelky Lucie Zástěrové, a ze ZŠ Smetanova třídy p. učitelek Jany Peřinové a Gabriely Knedlíkové.

 
Prohlédněte si několik fotek z besed:

nahoru


Projekt „Pověsti“ ZŠ Komenského Skuteč

12. 4. 2013

V rámci dlouhodobého projektu Kniha je můj kamarád na ZŠ Komenského ve Skutči, který má přispět k rozvoji čtenářské gramotnosti a vypěstovat u žáků lásku k četbě i knize, se v měsíci březnu zabývali žáci 1. stupně literárním žánrem – pověstmi. Tato školní akce byla doplněna i návštěvou dětí v knihovně.

Druhý týden v dubnu vypukl v knihovně maratón, kdy se zde každý den střídaly třídy od prvňáčků až po páťáky. Besedy na téma pověsti jsem oživila fotopříběhem jednoho obrázku v lese nedaleko Luže, spatřeného na nedávném jarním výletě. Projekt byl zakončen návštěvou „knihovny“ ve škole, kde jsem si prohlédla na chodbě vystavené pověsti a navštívila autorku projektu paní učitelku Marii Buriánovou a „páťáky“ v jejich třídě. 

 

 

 

nahoru


Text ve skutečských novinách / březen 2013

12. 4. 2013

Chcete mě?

 

nahoru