Otevřeno

  1. Úterý: 9.00 – 11.30 | 12.00 – 18.00
  2. Středa: 9.00 – 11.30 | 12.00 – 18.00
  3. Čtvrtek: 9.00 – 11.30 | 12.00 – 18.00

Čas internetu pro veřejnost

 

Můj účet:

Aktuálně

Pracujete s našimi „seznamy“?

14. 10. 2014

Nejsou to žádné „seznamy spolupracovníků“, ale skvělé seznamy krásných knih pro děti, kterými vycházíme vstříc všem, kteří si chtějí přečíst něco současného a možná i netradičního. Seznamy jsou aktualizovány a letošní novinkou je soubor knih označený NEDEJ SE! Současně jsem vyčlenila, srovnala podle abecedy a označila hvězdičkami, knihy pro první, druhé a třetí čtení.

nahoru


10. Knihovnická olympiáda – 28. 11. 2014

13. 10. 2014

Soutěžní akce pro starší děti školou povinné obou základních škol ve Skutči. Knihovnická olympiáda byla tentokrát zaměřena velmi literárně, nazvali jsme ji pro sebe Návratem ke kořenům, s mottem ZVÍŘE. Tradičně se hledaly a nacházely knihy z katalogu a tradiční pexeso jsme nahradili soutěží Literománie. Ta byla spíše než na paměť zaměřena na pohotovost a s tím související kapacitu slovní zásoby.

Poučeni z loňského žehrání soutěžících na jistou „jednoduchost“ jsme letos vsadili na kreativitu a myslíme si, že sázka se vyplatila. Oživovali jsme „hluchý“ komiksový strip, vyplňovali kvíz s námětem zvířecí hrdinové, doplňovali pokračování textu, vymýšleli projev ke zvířecímu sněmu, rekonstruovali tři rozstříhané básně Emanuela Frynty a výtvarný úkol zněl: vytvoř koláž s písmen, téma: NETOPÝR.
Přes jisté problémy se zatoulanou výsledkovou listinou skupiny PUMY, jme nakonec vše řádně vyhodnotili a vítěze po zásluze odměnili.

Děkujeme panu učiteli Štěpánu Doležalovi za nenahraditelnou spolupráci, jako vždy, tradičně. Olympiádu bez něho a jeho dětských spolupracovníků – pomocníků u  jednotlivých disciplin, si neumíme představit.

10. Knihovnická olympiáda 2014, podzim - výsledky

1. Lucie Švadlenková – Lucie Slavíková Krokodýli 62 bodů
2. Bára Zdražilová - Pavla Netolická Lemuři 61
3. Natálie Vašulínová – Šárka Čečetková Lvíčci 54
  Josef Jaroš – Barbora Ptáčková Zuřiví tygři

 

54
4. Natálie Tomečková – Aneta Vladyková Bílí vlci 46
5. Marie Kubíková – Lenka Minářová Pumy 42
6. Barbora Čmelíková – Soňa Burešová Gepardi 42
7. Pavel Filipi – Ondřej Černohorský Vorvani 40
8. Eliška Celarová – Eliška Paurová Slepice 37
9. Lucie Báčová – Daniela Faltysová Roztomilí tygři 34

Fotografie dvojic podle výsledného pořadí a momentky

 
1. Lucky Švadlenková a Slavíková


2. Bára Zdražilová a Pavla Netolická


3. Josef Jaroš a Barbora Ptáčková


3. Natálie Vašulínová a Šárka Čečetková


4. Natálie Tomečková a Aneta Vladyková


5. Marie Kubíková a Lenka Minářová


6. Barbora Čmelíková a Soňa Burešová


7. Pavel Filipi a Ondřej Černohorský


8. Elišky Celarová a Paurová


9. Lucie Báčová a Daniela Faltysová


Momentka ze soutěže


Literománie a pan učitel Štěpán Doležal


Skvělí pomocníci

Dokumenty z olympiády:

Seznam účastníků
KO 2014 – výsledky jednotlivých disciplin
Plakát
Discipliny – soutěžní arch

nahoru


Týden knihoven / 6.-12. října 2014

2. 10. 2014

Týden knihoven budeme slavit i ve Skutči. Kdo se v tomto týdnu zaregistruje na zkoušku do naší knihovny, bude mít do konce roku půjčování knih zdarma. Také kohokoli z vás na požádání naučíme pracovat s naším on-line katalogem, abyste mohli být i doma na nás virtuálně napojeni a probírat se na dálku našim knihovním fondem. A sledovat, jaké nové knihy jsme pro vás nakoupili. Další překvapení nejsou vyloučena...

nahoru


Dobré zprávy z městské knihovny

2. 10. 2014

Na jaře letošního roku obdržela Městská knihovna ve Skutči od Ministerstva kultury ČR grant ve výši 30.000,- Kč na nákup tří nových počítačů a rekonstrukci internetové sítě.

Celkové náklady na projekt činily 67.000,- Kč a všechny práce byly kompletně dokončeny v červnu tohoto roku. Již nyní je však patrné, že našim návštěvníkům byly změny ku prospěchu

Uživatelé veřejného internetu jsou spokojení s vyšší rychlostí přenosu dat a zlepšil se i pohled na počítačové zákoutí, protože z podlahy zmizely husté spletence kabelů, svedené v rámci projektu do centrálního místa.

Ve vstupní hale knihovny se po prázdninách objevil pěkný obrázek na zdi, který láká především dětské návštěvníky, a navíc celý prostor rozsvítilo barevně natřené zábradlí. Ostatně, přijďte se podívat a nemusíte zůstat v hale, zavítejte i dál, do obou půjčoven. V přízemí do oddělení dospělých, v patře do oddělení určené dětem.

Knih máme dost a navíc v průběhu celého roku doplňujeme knihovní fond o knižní novinky, takže si u nás vybere opravdu každý. Pokud se chcete přesvědčit a nejste ještě naším čtenářem, máme pro vás zajímavou nabídku:

V týdnu od 6.-12. října proběhne již 18. ročník celostátní akce Týden knihoven. Kdo se v tomto týdnu zaregistruje na zkoušku do naší knihovny, bude mít do konce roku půjčování knih zdarma. Také kohokoli z vás na požádání naučíme pracovat s naším on-line katalogem, abyste mohli být i doma na nás virtuálně napojeni a probírat se na dálku našim knihovním fondem. A sledovat, jaké nové knihy jsme pro vás nakoupili.

Čekají nás dlouhé podzimní večery, tak proč je nestrávit s dobrou knihou?

Více informací z městské knihovny najdete na našich webových stránkách www.knihovna-skutec.cz

nahoru


Veselá knihovna

29. 8. 2014

Přijďte se k nám podívat. O prázdninách nám paní Pavla Odehnalová pestře vyzdobila naši trochu smutnou nebarevnou chodbu. Budete zírat  nahoru


Dopis z městské knihovny – článek z červencových novin

29. 8. 2014

Naši milí čtenáři!
Tento dopis píšeme ještě v plném létě, o prázdninách, v době dovolených. Ale znáte to sami, čas letí jako splašený a ani se nenadějeme a bude tu září a zase naskočíme do toho rozjetého vlaku. Škola, práce, povinnosti. A stejně jako o dovolené, i v plném pracovním nasazení si rádi zpestříme čas dobrou knihou. Máme jich u nás, v Městské knihovně ve Skutči, pro vás připraveno k vypůjčení dost a dost a nové knihy stále přibývají.

Tituly, které ve fondu zatím nemáme, můžeme pro vás vypůjčit formou MVS (meziknihovní výpůjční služby) jinde. Knihovny v ČR jsou vzájemně propojeny v internetové síti a ochotně mezi sebou spolupracují.

Těšíme se na vás, staré známé i nové potencionální čtenáře. A také na druháčky, před prázdninami pasované Rytíře řádu čtenářského, kteří mají členství do konce roku na zkoušku zdarma.

V dětském oddělení jsme pro vás připravili několik drobných novinek.

  • Knihy FANTASY jsme přestěhovali do „zelené zóny“ naučné literatury. Ano, tyto knihy jsou zde „vetřelci“, ale už jich máme takové množství, že jsme jim potřebovali dát více prostoru. A ten jsme našli zde. Věříme, že si na jejich nové umístění brzy zvyknete.
  • Na uvolněné místo v dětském oddělení jsme zařadili novou kategorii knížek, kterou bychom mohli nazvat: Smutně, ale s nadějí nebo Nedej se. Sám název napovídá, o čem vyčleněné knihy jsou; chtějí pomoci s problémem, se kterým si třeba zrovna nevíme rady. Knihy poznáte podle výrazného loga NEDEJ SE, umístěného dole na hřbetu nad písmenem. Má zelenou barvu.
  • Na regále se setkáte se stejným logem NEDEJ SE v oranžovém provedení. Značí knihy pro zamyšlení, s filosofickým podtextem. U obou kategorií NEDEJ SE očekáváme vaši tipy a nápady. Znáte knihu, o které si myslíte, že by měla být označena právě touto nálepkou??? Prostě nám to řekněte. Budeme rádi.
  • A poslední malá novinka je velmi příjemná. Knížky a sešity pro malé domácí tvoření a vyrábění (M 745/749) našly v „zelené zóně“ naučné literatury své nové světlé a prostorné místo v zatím volných policích proti internetu pro veřejnost. A tituly jsou rozčleněny podle své domény: vánoce, velikonoce, skládanky z papíru, šperky, modelování, copánky a náramky atd.

Děkujeme za vaše dosavadní návštěvy a těšíme se na nové.

nahoru


A je tady Pasování 2014!!!

5. 7. 2014

Letos jsme pasovali tři třídy prvňáčků a Rytířům řádu čtenářského se rozdalo se téměř 60 knížek!!! Pracovali jsme v knihovně společně po celý rok, a tak si takový krásný obřad rádi užijeme a zasloužíme. Jsme tu všichni, nejvíce natěšeni jsou budoucí rytíři… a čeká se jen na příchod pana krále ...


Prvňáčci ze ZŠ Komenského v očekávání příchodu pana krále


Pasuje se ...

 


To jsme my a fotíme se s panem králem a jeho panošem

To byla středa - 25. června 2014. A v pátek se opět pasovalo, tentokrát ještě slavnostněji – s rozdáváním vysvědčení. Do obřadní síně skutečské radnice přišli prvňáčci ZŠ Smetanova, 1. A a 1. B. Král musel do boje, a tak zaskočil jeho zástupce a nový panoš. Zvládli to, ale chybička se přece vloudila. Pan král si odvezl na bojiště žezlo, a tak se muselo improvizovat. I tak byl tento obřad velmi sváteční a krásný..


1. A ZŠ Smetanova se připravuje na příchod krále


Nová královská sestava 2014


Pan král s improvizovaným žezlem


Veselé pasování


Ta váza je jen jako


Rytíři z 1. A

A je tu poslední Pasování roku 2014 – 1. B ZŠ Smetanova Skuteč


Čekání, ale ne na Godota... představuje se 1. B ZŠ Smetanova


Objevil se tu i skřítek!


Chvíle klidu před akcí


Zlomená ruka nevadí....


Pasování v plné proudu


Rytířská družina na společné fotce

A to je konec školního roku .. po prázdninách nashledanou nejen knihovně, ale i u dobrých knížek

Více fotek z Pasování:
ZŠ Komenského, 1. třída
ZŠ Smetanova, 1. A třída
ZŠ Smetanova, 1. B třída 

 

nahoru


Prázdninové putování

26. 6. 2014

Chystáte se na prázdniny nebo dovolenou? Jedete do dálek, k babičce na zahradu, k moři nebo na hory? Pošlete nám odtamtud pohled a napište na něj něco hezkého. Nejhezčí a nejvtipnější pozdravy odměníme po skončení prázdnin. A každému za jeho pohlednici dáme v knihovně drobný dárek na cesty. Posílat pohlednice můžete na adresy profesionálních knihoven okresu, ale úplně nejlepší bude, pošlete-li pohled k nám, do Skutče

Městská knihovna, Smetanova 254, 539 73 Skuteč

Městská knihovna Chrudim, Filištínská 36, 537 01 Chrudim

Městská knihovna, Náměstí Míru 288, 538 03 Heřmanův Městec

Městská knihovna, Adámkova tř. 554, 539 01 Hlinsko v Čechách

Městská knihovna, Nábřeží 111, 538 62 Hrochův Týnec

Městská knihovna, Náměstí 174, 538 51 Chrast u Chrudimě

Městská knihovna, Komenského 87, 538 54 Luže

Městská knihovna, 539 44 Proseč u Skutče 70

Městská knihovna, Chittusssiho náměstí 151, 538 42 Ronov nad Doubravou

Městská knihovna, Chrudimská 94, 538 07 Seč

Městská knihovna, T. G. Masaryka 36, 538 21 Slatiňany

Městská knihovna, 1. máje 56, 538 43 Třemošnice

nahoru


Dobří Dudci se vracejí !!!

11. 6. 2014

Vrátil se nejen Dudek, i my jsme se vrátili po dvou letech.. k Dudkovi. A zase to bylo hustý…
5. května 2014 to vypuklo - ilustrátor Adolf Dudek opět zavítal do Skutče předvést všem prvňákům a příslušným učitelkám a knihovnicím ze Skutče své nové Dudekšou – Pohádkové kreslení 2.
Co říci více? Jméno Dudek se skloňuje ve všech dobrých školách, školkách i domovech důchodců. Slovo Dudek má zvuk a Dudek frčí. Pobaví, poučí, ale hlavně rozesměje a navodí dobrou náladu. Zblbne všechny bez rozdílu pohlaví, věku a etnické příslušnosti. A takových šikovných lidí bez hranic je nám třeba. Více Dudků do našich domovů, do našich zahrádek, do našich pískovišť a do celosvětových kolbišť. HURÁ!!!
Fotky z vystoupení: pro zvětšení můžete rozkliknoutDudek snožmo


Častěji však roznožmo


Dudek představující


Dudek do nebe volající


Dudek aktuálně znechucený


Dudek zaujatý


Individuální přístup slaví úspěch


Na scénu přichází inteligentní králíček, ale je to zase pecka mimo


Nejen humorně, ale také edukativně!


Kdo chce být medvědem??


Sorry, medvědem jsem tady JÁ!!


Báječná parta roztomilých zvířátek (králíček Betmen, žabák Žužu, myška Jája, liška Šiška a vlk Kyslík, medvěd Dudek)


Ještě dobrý.. za chvíli ale medvěd   ten hezký domeček zruší


Kdo se tu ještě neklaní??


Dudek mlsným vlkem


Trocha krásy potěší - vchází Červená Karkulka


Dudek opět  volající


Dudek dynamický


Narodil se Budulínek


Akce a reakce


Bubnuje se kuličkama dolů


A z ježibaby se stane několika pohyby ..


.. krasavice Sněhurka


Knihovnice snaživá


Rozpohybované hlediště (a hou ahou a trpaslíci...)


Sněhurce vstávají hrůzou vlasy na hlavě, jak ta čuňata-trpaslíci stolují!


Otřesné, jak stolují ti trpaslíci

Více fotek na rajčeti

A hádanka nakonec: Které pohádky jsme kreslili?

 

nahoru


Mašinky zase jedou!!

13. 5. 2014

Sérii zdramatizovaných příběhů o mašinkách zahajujeme v městském muzeu! Pan Aleš Marek připravil letos vyprávění o mašinkách Edwardovi a Spencerovi a prvními návštěvníky se staly děti z mateřské školy ve Žďárci u Skutče. 

 


zakliknutím lze zvětšit

Více fotek na rajčeti

MŠ Žďárec u Skutče
ZŠ Komenského, Skuteč, prvňáčci
ZŠ Smetanova, Skuteč, 1.A
ZŠ Smetanova, Skuteč, 1.B

nahoru


POZOR, opravili jsme v kontaktech telefonní čísla:

2. 5. 2014

MK Skuteč:

oddělení dospělých    tel. 469 350 737
oddělení dětí             tel. 469 350 738

(čísla mobilních telefonů zůstávají v platnosti)

nahoru


Noc s Andersenem podeváté!!!

28. 4. 2014

V pátek 4.4.2014 se v městské knihovně uskutečnila již devátá Noc s Andersenem. Letos jsme měli rekordní počet dětí. Celkem se sešlo 18 účastníků a byli skvělí!
Jelikož letošní téma bylo Japonsko – Orient – východní kultura, vypravili jsme se do Žďárce u Skutče, do Šrí Dévpuridží ášrámu, za panem Janem Hlaváčkem, který nás nejprve pohostil bílým čajem a halvou a poté nás provedl celým objektem. Nejvíce nás zaujal „slepený domeček“, který na nás dýchl úžasnou atmosférou klidu a pohody. Prošli jsme si i kamenný labyrint a pak jsme se přemístili do místní kuchyně, kde si děti mohly na kamnech vyrobit z těsta placky (čapáty), po kterých se jen zaprášilo. Děkujeme touto cestou panu Janu Hlaváčkovi, který nám připravil opravdu příjemný podvečer. Nechtělo se nám ani vracet, ale museli jsme.

Po návratu do knihovny čekala na děti večeře. Protože jsme se chtěli i u večeře držet tématu, vyzkoušely si děti, jak se jí hůlkami. Děti se u toto skvěle bavily.
Po večeři následovala prezentace o Japonsku, vtipné testy z japonštiny, zazpívali jsme si japonskou písničku a také děti kreslily mandaly. Dokonce proběhlo i malování na obličej, takže některé účestnice se proměnily v nádherné gejši.
Program to byl velice pestrý a tak jsme znavení kolem druhé hodiny zalehli do spacáků.
Ráno po snídani jsme dětem rozdali pamětní kartičky i s jejich japonskými jmény a rozešli jsme se domů.
Velký dík patří jako vždy panu učiteli Štěpánu Doležalovi, bez kterého si „Andersena“ neumíme představit.


Jan Hlaváček, Štěpán Doležal a děti

Více fotek na rajčeti
Štěpánova píseň: textaudio
Plakát 2014
Pamětní kartička 2014
Seznam dětí NsA 2014
Test Japonština

nahoru


Březen, měsíc čtenářů

20. 4. 2014


Čtenářkou roku 2013 MK ve Skutči se stává žákyně Míša Sperátová ze Skutče!!

Gratulujeme a vážíme si její přízně.

 

nahoru


Veverky v knihovně potřetí a počtvrté

2. 2. 2014

Ano, na besedy k nám chodí pravidelně každý měsíc Veverky. Někdy jsou hodné, sedí ani nedutají, jindy se ošívají a švitoří a to je pak nutno vymyslet jim s knihovnickým skřítkem nějakou knihovnickou činnost, abychom je knihovnicky zabavily. O třetí besedě, vánoční, si můžeme přečíst v deníčku největší Veverky, paní Ludmily Netolické, paní učitelky:


Obrázek lze zakliknutím zvětšit


Dopisy od skřítka nám nosí holoubek, obrázek lze zakliknutím zvětšit


Adámek


Jiříček


To je Klaudinka


To je Nelinka


Z besedy


Klaudink (uprostřed), Adámek a Nelinka, ještě chybí Davídek, to budu mít těžké si ho zapamatovat, snad to zvládnu..

A ta zatím poslední beseda, čtvrtá, lednová, se týkala zimy, ptáčků na krmítku a samozřejmě se četla pohádka. Pohádka O nejbohatším vrabci na světě ilustrátora Zdeňka Milera a spisovatele Eduarda Petišky. Bez čtení to zkrátka nejde. Čtení nás baví.
Do knihovny na besedy samozřejmě nechodí jen děti ze školky, se školáky se tu také dveře netrhnou, ale takhle systematickou řadu besed s předškoláky máme v knihovně poprvé! Proto o nich píšeme.

nahoru


Děti, pomůžete nám??

17. 1. 2014

Dokážete to, čtěte dál..

Tato informace není určena pouze pro děti, ale i pro vaše rodiče, babičky, dědy, učitele, třídní učitele, zkrátka pro všechny, kteří chtějí a mohou pomoci. Nejdůležitější jste ale vy, děti.
Knížka pro prvňáčka, to je oč tu běží .. Stejně jako v předešlých letech, i letos se skutečská knihovna zapojila do projektu Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka.

Knihovna připravuje téměř celý školní rok pro letošní prvňáčky různé zajímavé akce, protože chodit do knihovny je zdravé! A nejlepší je pozvat děti hned od počátku školní docházky do knihovny a vytvořit u nich návyk na pravidelnou četbu. Každodenní četbou si rozšiřují své znalosti, dovednosti a co si budeme povídat – samostatná návštěva knihovny je pro ně také malou společenskou událostí! Ale nejdůležitější asi je fakt, že včasné zvládnutí čtení s porozuměním pomáhá dětem úspěšně zvládat všechny vyučovací předměty a vytváří základ pro pozdější úspěšné středoškolské, případně vysokoškolské studium.

Prvňáčci obdrží na závěr první třídy zdarma „Knížku pro prvňáčka“, která je napsána a ilustrována pouze pro ně a nedá se nikde koupit. Každý rok je jiná. Letos dostanou děti prvních tříd, které se do projektu v knihovně přihlásí, krásnou knížku spisovatelky Magdaleny Wagnerové a ilustrátora Pavla Sivka – Abeceda.

Loni dostalo knížku zadarmo 23 000 prvňáčků a letos jich určitě nebude méně. Peněz na kulturu však ubývá a je čím dál těžší sehnat potřebný balík peněz, který by zaplatil takové množství knížek.

POZOR!!! Důležitá informace. Děti, svým kamarádům z prvních tříd můžete pomoci i vy! A nebude to stát vůbec nic, jen přečíst knížku.

Kdo chce pomoci, může se zapojit do projektu Čtení pomáhá. Mezi podporované projekty patří i Knížka pro prvňáčka, a přečtete-li jednu knihu, přispějete 50 korunami na dobrou věc. Můžete samozřejmě číst „pro prvňáčky“ dál a zase bude o 50 korun více.
Vše potřebné se dozvíte na webu http://www.ctenipomaha.cz/cs/Charity/Uz-jsem-ctenar--Knizka-pro-prvnacka-II . nebo se zeptejte ve své k nihovně a my vám pomůžeme.

Text zveřejněný ve Skutečských novinách 2014/únor

nahoru


Rok 2013 v Městské knihovně ve Skutči

17. 1. 2014

Malá statistika

Hezký nový rok 2014 s dobrými knihami vám přeje skutečská knihovna. Čtete rádi a záleží vám na svém osobním růstu? Pak přijďte k nám co nejdříve. Je vás již 732 čtenářů, co knihovnu pravidelně navštěvujete, ale stále ještě máme kapacity volné. Čtenářů knih nikdy nebude dost a vítáme každého nového. Naše služby tím ale nekončí. V knihovně naleznete vše. Nebo… skoro vše. Od dětských knih a románů pro dospělé po komiksy a odbornou literaturu. A co nemáme, můžeme vám opatřit jinde.

Přístup k informacím všeho druhu poskytneme i formou bezplatného internetu pro veřejnost. Nebo, skoro bezplatného. Půlhodinu surfování denně zdarma pro každého garantujeme.

Do knihovny můžete vstupovat i on-line prostřednictvím našich webových stránek www.knihovna-skutec.cz a vyhledávat v katalogu knih. Je to jednoduché, ale samozřejmě vám můžeme vše na požádání vysvětlit. A také poradit, jak a kde hledat naučnou literaturu v katalogu SKAT.

Za málo peněz hodně muziky – to je naše heslo. Půl roku v knihovně stojí dospělého 80 korun a dítě věku ZŠ 40 korun. Musíte ale dodržet pravidlo včasného vracení nebo prolongace (prodloužení výpůjčky) knihy. Ostatně jde to lehce i po internetu.

Důvodů proč chodit do knihovny nalezne každý z vás jistě víc než dost. Také televize už není co bývala a večery jsou dlouhé, hlavně ty zimní. Přijďte, u nás budete vítáni a nebudeme vám vnucovat „svůj program“.

Nabízíme vám výběr ze 34 866 knih. Jejich počet se stále mění. Ty staré, opotřebené a zastaralé, vyřazujeme a každým rokem nám do fondu přibývají knihy nové. Loni jsme zakoupili nebo dostali darem (i to se stává a věřte nebo nevěřte - existují i GRANTY, určené k „nákupu“ knih českých spisovatelůpro knihovny zdarma) 1388 knih. 857 knih pro dospělé a 461 knih pro děti. Vyberete si - zaručeně od nás neodejdete neuspokojeni.


O spokojenosti našich zákazníků svědčí i počet návštěv a počet výpůjček knih a časopisů. Loni jsme zaregistrovali 9016 návštěv čtenářů a celkový počet návštěv činil 12 896 (včetně uživatelů internetu a účastníků literárních besed). Souhrnný počet výpůjček činil v roce 2013 35 739, z toho 3 136 výpůjček periodik (časopisů).

Těšíme se na vaši návštevu v novém roce 2014 a budeme rádi, budete-li chodit půjčovat knihy a časopisy opakovaně. Všechno, co vás zajímá, včetně výpůjční doby, najdete na našem webu www.knihovna-skutec.cz nebo nám můžete napsat (info@knihovna-skutec.cz) či zavolat na „pevnou“ (469 350 737).

Vaše Městská knihovna ve Skutči a POZOR! Řádí tu i knihovnický skřítek!!

Text zveřejněný ve Skutečských novinách 2014/únor

nahoru