Otevřeno

  1. Úterý: 9.00 – 11.30 | 12.00 – 18.00
  2. Středa: 9.00 – 11.30 | 12.00 – 18.00
  3. Čtvrtek: 9.00 – 11.30 | 12.00 – 18.00

Čas internetu pro veřejnost

 

Můj účet:

Četba pro děti – seznamy

Seznamy doporučené četby pro děti 7 – 15 let / MK Skuteč

Seznamy knih jsou orientační a zahrnují vesměs nově vydané knihy českých i zahraničních autorů, které jsou něčím pozoruhodné. Mohou to být knihy s krásnými ilustracemi, první česká vydání knih Astrid Lindgrenové, půvabné knihy pro první čtenáře z nakladatelství Meander a Baobab, současné knihy pro současné děti, které jim mohou pomoci s jejich problémy nebo je “jen“ pobavit svým neotřelým humorem, kvalitní komiksy, též knihy, na které se pozapomnělo, aj..

Do seznamů jsou zkrátka zařazeny knihy, které se hlásí o slovo a nechtějí zůstat nepovšimnuty na regále jen proto, že jsou pro nás na první pohled možná netradiční. Nebo neznáme ještě jejich autory.

V seznamu knih s klíčovým slovem a označením na hřbetu knihy slovy NEDEJ SE! jsou knihy, které mohou pomoci. Název Nedej se! napovídá, že se nemáme poddávat tomu, co nás tíží a trápí. Základní signální je nálepka NEDEJ SE v barvě zelené, barva oranžová nás upozorňuje, že ani trocha filosofie nás nezabije :).

Seznamy si nečiní nárok na úplnost, budou postupně doplňovány dalšími tituly, tak, jak nám budou přibývat knihy do fondu.