Otevřeno

3. Čtvrtek: 9.00 – 11.30 | 12.00 – 18.00

Čas internetu pro veřejnost

Můj účet:

Jak najít novinky ve fondu

Slova knihy nás vzruší, ale důležité je to, aby nás změnila.

Konfucius

Kromě možnosti projít si náš ON-LINE katalog, další možnost vám nabízí souborný katalog naučné literatury SKAT. Obsahuje souhrn naučných knih ze všech knihoven ČR používajících tento knihovnický systém ( je jich 542!). Získáte zde přehled o oblasti vás zajímající, ale POZOR! ne všechny knihy naleznete ve skutečské knihovně. Vyhledává též ze tří známých hledisek: Autor, Název knihy a Klíčové slovo.

Co jsou klíčová slova? Podle B. Kováře „jsou to nejdůležitější, nejvýznamnější slova nebo slovní spojení, která jsou schopna vyjádřit jak předmět dokumentu, tak předmět informačního dotazu. Mohou být převzata z dokumentu samého, ale mohou být použita také tak, jak je informační pracovník vybírá z řízeného slovníku, jehož lexikální jednotky tvoří.”

Jasné? Chce to vyzkoušet anebo přijít k nám, do knihovny. My vás to naučíme a můžete se lehce orientovat ve světě literatury od vás z domova, ze svého křesílka.